O co chodzi w nabożeństwie sobót?

Choć swymi korzeniami nabożeństwo sobót sięga ono XVII wieku, w Polsce wciąż jest mało rozpowszechnione. Inicjatywę odprawiania niepraktykowanego dotąd w naszym kraju nabożeństwa podjęła 21.05.2011 r. parafia im. NMP w Cieszynie-Bobrku. Był to wyraz wdzięczności za pontyfikat i beatyfikację Jana Pawła II, wielkiego czciciela różańca. Nabożeństwo to, jako żywy pomnik Jego nauki, pobłogosławił ksiądz biskup Tadeusz Rakoczy, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej.

Nabożeństwo Dwudziestu Sobót Różańcowych można rozpocząć w dowolnym czasie, przez 20 kolejnych sobót kontemplując 20 tajemnic Różańca Świętego. Najbardziej rozpowszechniony w Kościele jest zwyczaj odprawiania nabożeństwa rozpoczynającego się dwadzieścia sobót przed Świętem Matki Boskiej Różańcowej (7 października).

Pogłębianie tajemnic Różańca Świętego jest jedną z inicjatyw roku miłosierdzia, który aktualnie przeżywamy. Zachęcamy, aby włączyć się w ten niezwykły projekt nie tylko osobiście, ale całymi parafiami. Powiadommy o nim swoich proboszczów.

Poniżej zamieszczamy list pani Marii Kopeć, w którym szczegółowo wyjaśnia zasady Nabożeństwa i wprowadza nas w jego historię.

POBIERZ OPIS STĄD

Tekst za "Królową Różańca Świętego" – zob. tutaj.

Ta strona korzysta z ciasteczek

Wspieraj nas