Nabożeństwo miłe Maryi

Znana nam jest nowenna pompejańska. Jednak kiedy spojrzymy na dzieje sanktuarium pompejańskiego, zobaczymy, że przed nowenną zaistniało inne, o wiele bardziej znane nabożeństwo, – Mowa o nabożeństwie pierwszych sobót.
Przeczytaj więcej!

Czym jest Nabożeństwo dwudziestu sobót?

Nabożeństwo sobotnie większości z nas kojarzy się z objawieniami w Fatimie i zaleceniem, aby odprawiać je w duchu wynagrodzenia za zniewagi wobec Maryi. Jednak ma ono znacznie dłuższą historię, z niezwykle istotnym śladem pompejańskim. Temat nabożeństwa sobót różańca pozostawiłem na sam koniec cyklu o duchowości pompejańskiej. Tym razem skupmy się na perspektywie historycznej i cechach „pompejańskich” w tym nabożeństwie. Zobaczymy, że chociaż nie zostało ono wymyślone przez bł. Bartola Longo, to z pewnością wywarł on na nie ak wielki wpływ, że można go uznać za jego reformatora. 
Przeczytaj więcej!

Przykład nabożeństwa sobotniego

Jaki jest schemat nabożeństwa pierwszych sobót wg bł. Bartola Longo? Oto przykład: Druga Sobota - Nawiedzenie Świętej ElżbietyPrzeczytaj więcej!

Bartolo Longo - autor nabożeństwa

Bartolo Longo nie tylko zbudował Nowe Pompeje. Brat Różaniec był także inicjatorem odmawianej po dziś dzień przez miliony wiernych modlitwy piętnastu sobót. Napisał wiele modlitewników, nowenn, rozważań, szerzył przekazaną w objawieniu Matki Bożej Nowennę Pompejańską, zwaną Nowenną nie do odparcia.Przeczytaj więcej!

Nabożeństwo dwudziestu sobót

Nabożeństwo piętnastu sobót nadal odprawiane we Francji, wkrótce zostało zatwierdzone przez władze kościelne i obdarzone odpustami. Być może jednak pozostałoby ono znane tylko na terenie Francji, gdyby nie papież Leon XIII!Przeczytaj więcej!

Łaskami słynące nabożeństwo sobót różańcowych

ŁASKAMI SŁYNĄCE NABOŻEŃSTWO 20 SOBÓT RÓŻAŃCOWYCH POPRZEDZAJĄCYCH UROCZYSTOŚĆ KRÓLOWEJ RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGOPrzeczytaj więcej!

O co chodzi w nabożeństwie sobót?

Choć swymi korzeniami nabożeństwo sobót sięga ono XVII wieku, w Polsce wciąż jest mało rozpowszechnione. Inicjatywę odprawiania niepraktykowanego dotąd w naszym kraju nabożeństwa podjęła 21.05.2011 r. parafia im. NMP w Cieszynie-Bobrku. Był to wyraz wdzięczności za pontyfikat i beatyfikację Jana Pawła II, wielkiego czciciela różańca. Nabożeństwo to, jako żywy pomnik Jego nauki, pobłogosławił ksiądz biskup Tadeusz Rakoczy, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej.
Przeczytaj więcej!

Ta strona korzysta z ciasteczek

Wspieraj nas